петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Осквернавен гроб во Катлановско Блаце

Непознати сторители осквернавиле гроб во Катлановско Блаце.

grobi[ta

Последни вести

Непознати сторители осквернавиле гроб во Катлановско Блаце.

Како што информира МВР, вчера во 10.00 часот во полициската станица Петровец, Г.О. (51) од Скопје пријавила дека во периодот од 15.04.2016 година до 02.05.2016 година на гробиштата во Катлановско Блаце непознат сторител извршил сквернавење на гробот на нејзините родители.

Сторителот со употреба на погоден алат ја тргнал надгробната плоча и ископал околу 1,5 кубици земја. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести