сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Последното упориште на терористите – еве каде беше убиен Абуд

paris-stan-naslovna

Поврзани вести

Светските медиуми објавија фотографии од последното упориште на терористите, каде во полициска акција беше убиен „мозокот“ на терористичките напади во Париз Абделхамид Абуд.

paris-stan-1

На фотографиите се гледа станот по полициската акција, кој изгледа како таму да се одиграла вистинска војна.

Во седумчасовната акција во париското предградие Сен Дени полицијата исфрлала ракети и околу 5.000 парчиња муниција.

paris-stan-2

Жена бомбаш активираше елек со експлозиви додека се приближуваше полицијата, при што животот го загуби полициското куче Дизел.

paris-stan-3

По серијата експлозии еден кат од зградата се урна. Абуд беше убиен од снајпер и беше погоден од гранати, заедно со неговиот братучед Хасна Аит Булахцен.

Инаку, Салех Адбесалам е сеуште во бегство.

Најчитани вести