понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ослободен киднапиран Британец во Либија

Неговото киднапирање не беше официјално објавено на барање на семејството и „Форин офис“, но британските власти цело време ги поддржуваа неговите најблиски.

bolamm-500

Последни вести

Британското Министерство за надворешни работи соопшти дека Британецот Дејвид Болам кој беше киднапиран во Либија е ослободен.

Портпарол на „Форин офис“ изјави дека Болам, кој беше учител во Европското училиште во Бенгази, „по тешкиот период кој го помина сега се наоѓа на безбедно и се чувствува добро“.

Неговото киднапирање не беше официјално објавено на барање на семејството и „Форин офис“, но британските власти цело време ги поддржуваа неговите најблиски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести