петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ослободен киднапираниот јордански амбасадор во Либија

Амбасадорот на Јордан во Либија кој во април беше киднапиран е ослободен, објави Ал Арабија, а потврди и Министерството за надворешни работи на Јордан.

jordan-ambassador-libya-400x224

Поврзани вести

Амбасадорот на Јордан во Либија кој во април беше киднапиран е ослободен, објави Ал Арабија, а потврди и Министерството за надворешни работи на Јордан.

Јорданскиот амбасадор, Фауаз ал Итан, беше киднапиран од страна на група вооружени мажи кои побараа ослободување на исламски екстремист во замена за ослободување на дипломатот.

Засега нема информации дали нивното барање е исполнето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести