сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Ослободени сите патници од киднапираниот либиски авион

Сите патници се ослободени од киднапираниот либиски авион што слета на Малта, јави Малтешката телевизија.

патници

Поврзани вести

Во авионот А320 имало 111 патници и седум члена на екипажот. Авионот летал на локална линија од Себха кон Триполи во Либија, но бил прунуден да слета на Малта.

Според медиумот, во авионот се најверојатно двајцата киднапери и некои од екипажот на авионот.

Најчитани вести