петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ослободете се и од најсилната главоболка за само 5 минути

bolka-glava-1-600x400

Последни вести

Главоболките се многу непријатни. Покрај тапата болка, оваа многу честа појава предизвикува нервоза, раздразливост и пад на концентрацијата. Меѓутоа, благодарение на овој стар проверен рецепт од само 3 состојки, ќе можете да се ослободите од главоболката за само 5 минути.

Потребни состојки:

  • Прстофат сол
  • 1 чаша вода
  • 1 лажичка лимонов сок

Начин на подготовка:

Во шолја ставете лажица топла вода. Потоа додадете ја солта и мешајте додека таа не се стопи. Потоа додадете го лимоновиот сок и наполнете ја чашата со ладна вода. Измешајте ги состојките и испијте го пијалакот.

Како делува?

Пијалакот за 5 минути ќе ја ублажи или целосно ќе ја отстрани главоболката. Доколку имате потреба, повторете ја истата постапка по 2, 3 часа.

Најчитани вести