петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Осман Дембеле во Дортмунд

Дембеле ставил потпис на вносен договор со Бундеслигашот, а благодарение на одличните изданија за услугите на фудбалерот се интересираа бројни клубови.

Осман Дембеле во Дортмунд

Осман Дембеле во Дортмунд

Последни вести

Репрезентативецот на Триколорите Осман Дембеле ќе се пресели во редовите на Борусија Дортмунд, се пофалија од клубот.

Дембеле ставил потпис на вносен договор со Бундеслигашот, а благодарение на одличните изданија за услугите на фудбалерот се интересираа бројни клубови.

Во своите редови се обидуваа да го доведат европските шампиони, Баерн Минхен и Англичаните.

Како и да е, од клубот на „Милионерите“ се презадоволни што успеаја да се договорат со Дембеле.

Фудбалерот оваа сезона за клубот во кој што настапуваше успеа да постигне 12 погодоци.

Најчитани вести