среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Османи преку албанскиот портал Журнал му одговори на Богоевски

Пратеникот на СДСМ Павле Богоевски на Фејсбук испрати неколку „закани„ на адреса на ДУИ и нивниот лидер Али Ахмети сакајќи да поентира од моменталната политичка ситуација во државата.

османи

Поврзани вести

Во меѓувреме на ова реплицираше портпаролот на ДУИ, Бујар Османи кој вели дека ДУИ не е македонската политика сцена за да ги исполни агендите на некоја македонска партија туку за реализација на аманетот на паднатите борци од 2001 година.
-Главна грешка на експонентите на македонските партии е тоа што тие политиката на ДУИ ја оценуваат врз призмата на нивните партиски интереси во нивната борба за власт. ДУИ не е македонската политика сцена за да ги исполни агендите на некоја македонска партија туку за реализација на аманетот на паднатите борци од 2001 година и гаранцијата на западот во форма на рамковен охридски договор, тоа е единствениот патоказ на нашата политика а не калкулациите не македонските партии за власт, рече Османи, пренесува албански Журнал.

Најчитани вести