сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Осми април неработен за припадниците на ромската заедница во Македонија

mtsp

Поврзани вести

Осми април е неработен ден за припадниците на ромската заедница во Македонија, по повод Меѓународниот ден на Ромите.

Согласно Законот за празници овој ден е не работен за сите припадници на оваа заедница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести