недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Осми декември неработен ден за сите граѓани

mak.zname

Последни вести

Осми декември, понеделник е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, по повод празникот „Св. Климент Охридски“, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Mинистерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот “Св.Климент Охридски”.

 

Најчитани вести