петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Осми ден од изборната кампања, партиите продолжуваат со митинзи

untitledrtg4185544y8454y545y545lll

Последни вести

Политичките партии денеска, на осмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Велес. СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ ќеимаат митинзи во Неготино и Кавадарци. Во Велешта ќе одржат митинг Демократската партија на Албанците.

Коалицијата за промени и правда ќе има средби со граѓани во Центар и со стопанствениците во Трговскиот центар, Бит пазар и други места во Скопје.

Најчитани вести