недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Осмомартовско издание на „Танц со ѕвездите 2“

MJI_0435

Поврзани вести

Продукцијата „Дрим фактори“ открива ексклузивни кадри од снимањето на најновата епизода на „Танц со ѕвездите 2“ која ќе се емитува утре во 20,15 часот на првиот програмски сервис на Македонската Радио Телевизија.

Во седмата елиминациона емисија по ред, уште една танцова двојка ќе го напушти шоуто. Димитар Атанасовски и Владимир Франц ќе ги измерат силите и вештините за танцување на сцената, но за жал, еден од нив ќе мора да го напушти шоуто.

„Танц со ѕвездите 2“ е најгледаното домашно шоу, затоа не пропуштајте да погледнете која ѕвезда ќе си оди дома.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести