вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Основка доби диплома на Меѓународен ликовен натпревар

nagrada

Поврзани вести

Во Националната галерија Чифте Амам, вчера, Јована Цветановска, ученичка од ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ доби високо признание – диплома за своето дело на Меѓународниот детски ликовен натпревар „Лидице 2014“ во Чешка.

nag

Наградите беа доделени од амбасадорот на Република Чешка во Република Македонија, Мирослав Рамеш, по повод претстојните национални празници на Република Чешка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести