среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 28

Основните училишта во општина Аеродром отворени за собирање донации

opstina aerodrom

Поврзани вести

Општина Аеродром ги отвори основните училишта на нејзина територија за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавените подрачја.

Денес училиштата ќе бидат отворени од 16:00 до 22:00 часот, а од утре во основните училишта ќе може да се донира секој ден од 08:00 до 22:00 часот.

-Апелираме до граѓаните да донираат хуманитарна помош, од која во моментов најпотребна е флаширана вода и храна, велат од општината.

 

Најчитани вести