среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осогово крие минерал со огромна лековита моќ

Zeolit2

Последни вести

Кратовско – злетовската вулканска област, Ранковце, Чешиново – Облешево и Пробиштип имаат огромно скриено богатство.

Светската научна организација го прогласи зеолитот за минерал на дваесеттиот век. Истиот поседува огромно прочистување и лековита моќ.

Овој минерал ставен во вода, ги отстранува сите штетни супстанции за човекот, па дури и радиоактивното загадување.

Според експертите тој ги фаќа и исфрла од организмот сите канцерогени супстанции, радиоактивни елементи и тешки метали и го елиминира како амонијакот, така и млечната киселина од клетките. И  на тој начин  го намалува ризикот од развој на клетките на ракот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести