петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Осомничениот за убиството на Јелена пуштен на слобода

Небојша Ројко викан Вихор, кој вчера околу 17 часот и беше предаден на српската полиција поминал на полиграфското тестирање и сега е пуштен на слобода и сега се наоѓа дома, дознава српски „Курир“.

rojko

Поврзани вести

Небојша Ројко викан Вихор, кој вчера околу 17 часот и беше предаден на српската полиција поминал на полиграфското тестирање и сега е пуштен на слобода и сега се наоѓа дома, дознава српски „Курир“.

Небојша е дома, спие, уморен е… Тој го поминал полиграфот и се надевам дека целиот овој хаос што се му се случуваше на нашето семејство деновиве конечно ќе заврши, рече за „Курир“ неговата мајка Нена Ројко која одговорила на неговиот мобилен телефон.

Стпската полиција трагаше по Ројко во врска со истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Тој беше во бегство, но беше пронајден и уапсен во Брчко, во куќата на неговата баба.

По преземањето тој вчера беше приведен во полициската станица, каде поминал полиграфско тестирање.

Најчитани вести