недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осомничениот за убиството во „Империјал“ лежел во затвор во Холандија

Тој во Холандија соработувал со еден убиените, Ромео Гузлески (38), и тоа најверојатно била причината за ладнокрвната ликвидација. Неофицијално тие имале нерасчистени сметки од криминалниот бизнис во Холандија и токму поради тоа била и вчерашната расправија која заврши трагично.

zatvor

Последни вести

Осомничениот за двојното убиство во Охрид, Бојан П.(34) неодамна бил пуштен од холандски затвор каде што издржувал казна заради трговија со дрога, објави порталот „Охрид њуз”.
Според информациите на порталот тој во Холандија соработувал со еден убиените, Ромео Гузлески (38), и тоа најверојатно била причината за ладнокрвната ликвидација. Неофицијално тие имале нерасчистени сметки од криминалниот бизнис во Холандија и токму поради тоа била и вчерашната расправија која заврши трагично.

Тој се соочил со Гузлески и почнале да се расправаат, а сопственикот Васил Ристески (56) застанал на неговата страна. Тогаш Бојан посегнал по пиштолот и со неколку истрели од непосредна близина ги убил двајцата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести