петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Останал во земјава и по истекот на дозволата за престој на странец

pasosi

Поврзани вести

Турски државјанин престојувал во земјава и по истекот на дозволата за привремен престој на странец.

Дваесет и двегодишниот Д.Г. се пријавил да патува од аеродромот во Скопје. При извршената проверка билоконстатирано дека тој продолжил да престојува во Македонија и по истекот на дозволата  за привремен престој на странец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести