сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Останува вонредна состојба во пет општини во Србија

Штабот за вонредни состојби на Србија предложи вонредната состојба да остане на сила сеуште во пет општини и тоа Обреновац, Бања Башта, Кропња, Љубовиј и Мали Зворник. Во останатите населени места се укинува.

606x340_267568

Поврзани вести

Штабот за вонредни состојби на Србија предложи вонредната состојба да остане на сила сеуште во пет општини и тоа Обреновац, Бања Башта, Кропња, Љубовиј и Мали Зворник. Во останатите населени места се укинува.

Мирослав Чучковиќ, претседателот на советот на општина Обреновац, рече дека овој град е далеку од нормализација.

Министерот за одбрана, Братислав Гашиќ, пак, изјави дека постои можност овие денови да биде укината вонредната состојба во Обреновац, но сепак да се посвети големо внимание на трите населени места кои беа најпогодени од поплавите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести