вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Остатоците од рускиот Ербас во Синај

Распарчени остатоци и изгорени делови од авионот. Раша тудеј направи кратка репортажа и ги објави првите снимки од остатоците од рускиот Ербас во Синај.

ostatoci-avion-sinaj-1

Поврзани вести

Распарчени остатоци и изгорени делови од авионот. Раша тудеј направи кратка репортажа и ги објави првите снимки од остатоците од рускиот Ербас во Синај.

Ербас на руската компанија „Когалимавиа“ се урна на Синајскиот Полуостров во саботата 23 минути по полетувањето од Шарм ел Шеик за Санкт Петербург. Во несреќата загинаа сите 224 луѓе во авионот.

Во моментов…

Најчитани вести