сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 18

Осуденик од Идризово починал при транспорт во болница

осуденик

Последни вести

Четириесет и тригодишниот А. П., осуденик од КПУ „Идризово“, кој вчера околу 6:50 часот бил пронајден во безсознание, починал при транспорт со возило на КПУ Идризово кон Ургентен центар Скопје.

Како што информира МВР, смртта на осуденикот е констатирана од Итна медицинска помош, а телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Најчитани вести