понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Осум деца пронајдени мртви во Квинсленд

children-tragedy-500

Последни вести

Осум деца се пронајдени мртви во куќа во австралиската држава Квинсленд, јавија локални медиуми.

Децата се пронајдени во куќа во градот Керн денеска откако полицијата била информирана за жена со сериозни рани. Кога полицијата пристигнала во домот, пронајдени се тела на децата на возраст од 18 месеци до 15 години.

Полицијата засега не располага со детални информации за убиството на децата.

Најчитани вести