среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осум компании во вториот круг за делумна приватизација на солунското пристаниште

80_big

Поврзани вести

Грчкиот фонд за развој на имот соопшти дека во втората фаза на меѓународниот тендер за купување на 67 отсто од капиталот на Солунското пристаниште влегле осум кандидати.

Првата фаза на тендерот ја поминаа: „АПМ Терминалс Б.В.“, „Дојче Инвест Екуити Партнерс ГмБХ“, „Дуферко Партисипејшн Холдонг“, „Интернешнл Контејнер Терминал Сервисес, Инк“, „Митсуи енд Ко, Лтд“, „П енд О Стим Навигејшн Компани (ДП Ворлд)“, „Руски Железници ЈСЦ/ГЕК ТЕРНА С.А.“ и „Јилпорт Холдинг, Инк“.

„Овие кандидати ќе добијат пристап до детални податоци за Солунското пристаниште и детали за тендерот“, соопшти Фондот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести