Секс

Осум работи кои мажите ги сакаат кај жените

Осум работи кои мажите ги сакаат кај жените

Жените на мажите им се привлечни поради илјада причини, но сепак постојат неколку чудни работи поради кои им се неоддоливи.

Без шминкање

Мажите сакаат да ја видат својата партнерка и без шминка. Обидете се да заштедите пари и својот маж да го заведете со природна убавина

Различна долна облека

Погрешно е мислењето дека килотите и градникот треба да бидат во иста боја. Различното ги возбудува.

Хумор

Докажано е дека не е се во физичкиот контакт. Мажите сакаат да ги насмеат жените кои имаат смисла за хумор. Тие кои поднесуваат шега на своја сметка им се уште попривлечни, бидејќи на тој начин докажуваат дека имаат самодоверба.

Облините се секси

Мажите дефинитивно преферираат жени кои можат да се пофалат со своите облини.

Интелигенција, самодоверба, емотивна зрелост и сексуална отвореност

Покажете дека сте паметни, поддржете го мажот кога е нерасположен, бидете лоши во спална соба, покажете сензуалност и женственост и имајте ги само за себе.

Однесувајте се нормално

Мажите сакаат жени кои во нивно друштво се однесуваат нормално и опуштено. Ако нема таква атмосфера, не им е удобно.

Коса

Изгледот на женската коса по будење им е секси.

Поглед

Жените треба да ги гледаат мажите директно во очи додека комуницираат со нив, без разлика на темата на разговор. Контактот со очите е важен.