сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Осум типови на луѓе кои имаат почесто секс од другите

Во едно истражување во кое учествувале невенчани луѓе во Америка, утврдено е дека постојат осум типови на луѓе кои имаат повеќе секс од другите.

noze

Поврзани вести

Во едно истражување во кое учествувале невенчани луѓе во Америка, утврдено е дека постојат осум типови на луѓе кои имаат повеќе секс од другите.

Луѓе кои работат со компјутери и електроника

Од сите професии, немажените жени и мажи кои се бават со оваа професија имаат најмногу секс, дури 64 отсто од нив.

Тие кои живеат во топли краеви

Во истражувањето дури 60 отсто од жителите на Мајами имаат редовен секс. Изгледа таму каде што е жешко и сексот е пожежок

Постари жени

Можеби ви е чудно вашата баба да има секс, но истражувањето покажало дека не е мал процентот на жени кои се стари, а имаат секс. Тоа им помага да живеат подолго.

Корисници на андроид

Студијата покажала дека тие кои што користат андроиди во споредба со било кој друг паметен телефон, почесто имаат оргазам.

Црвенокоси

Дури 41 отсто од црвенокосите добиваат повеќе секс од другите бои на коси. По нив се русокосите, а за бринетите нема податок.

Желни за тестостерон

Ако сте од оние жени кои сакаат мажествени мажи, имате среќа. Ако имате партнер кој пука од тетстостерон тогаш имате почесто секс.

Пријатели со бенефиции

Најголем дел од сингЛ луѓето имаат одличен и чест секс, бидејќи се гледаат со некој со кој претходно сте биле во врска и сте имале секс со него.

Жените мажени за богаташи

Се смета дека жените кои имаат богати мажи се поопуштени, имаат повисоко ниво на естроген и повеќе сакаат секс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести