вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Осумгодишно девојче ја породи својата мајка

61312_p1_630x0

Поврзани вести

Осумгодишно девојче и помогнало на својата мајка да донесе на свет здраво машко бебе.

Малата Јасмин со помош на операторката  на  Брзата  помош  храбро се  изборила со оваа  несекојдневна ситуација.

-Бев малку исплашена – рекла  девојката која на денот на раѓањето на своето  братче  прв пат се  јавила во Брза  помош.

Додека  лекарите  да  дојдат до нивната  куќа, слушајќи ги советите на  операторката на  Итната помош, Јасмин ја породила својата  мајка.

Се  родило здраво момче кое  веднаш потоа  со мајката  заминале в болница .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести