четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осуммина Кинези во карантин во Сиера Леоне, поради ебола

ebola343

Поврзани вести

Осуммина Кинези, здравствени работници кои ги лечеле заболените од ебола се во карантин во Сиера Леоне..

„Во изолација се седуммина лекари и медицинска сестра,“ изјави кинескиот амбасадор во Сиера Леоне, не наведувајќи дали ги имаат симптомите на ебола.

Вирусот, до сега однесе 1.013 животи, а инфицирани се најмалку уште 1848 според последните податоци на Светската здравствена организација.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести