вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осумнаесет години затвор за праќање писма со отров до Обама и Блумберг

obama1-1

Поврзани вести

Осумнаесет години затвор за Американката која испратила писма со отров до американскиот претседател Барак Обама и поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг.

Триесет и шестгодишната Шанон Гес Ричардсон е казнета и со парична казна од 367 илјади евра.

Ричардсон призна дека испратила писма со рицин до двајцата политичари во мај 2013 година. Писмата содржеле и закани поради недостигот на контрола врз оружјето во САД.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести