петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Осумнаесет лаптопи украдени од ОУ „Ѓорѓија Пулевски“

lap-top-kradec-240

Последни вести

Тешка кражба се случила минатата недела во основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“.

Од училиштето засега непознат сторител одземал 18 лаптопи.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести