недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Осумнаесет уапсенипоради трагедијата во турскиот рудник

turcija-zname-luge

Поврзани вести

Осумнаесет лица се уапсени во Турција поради трагедијата која се случи во рудникот Сома, во која загинаа 301 рудар.

Спасувачката операција во рудникот заврши вчера откако беа извадени тела на двајца рудари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести