понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Освалдо треба да го глуми Роси до крајот на сезоната

Последно име кое е запишано во спискот со напаѓачи кои важат за идеална замена за Роси е тоа на најскапата аквизиција во клупската историја на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Даниел Пабло Освалдо.

osvaldo glumi rosi

Поврзани вести

Челниците на Фиорентина веќе ја започнаа потрагата по нов напаѓач кој ќе има обврска да го замени тешко повредениот репрезентативец на Италија, Џузепе Роси.

Последно име кое е запишано во спискот со напаѓачи кои важат за идеална замена за Роси е тоа на најскапата аквизиција во клупската историја на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Даниел Пабло Освалдо.

Искусниот напаѓач изминатото лето беше купен за 15 мил. евра од Рома, но до сега ги нема оправдано големите очекувања.

Доколку Фиорентина ја понуди истата парична сума која Саутемптон ја одвои пред неколку месеци, тогаш Освалдо сигурно ќе се пресели во Фиренца за време на зимскиот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести