четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Освалдо веќе на лекарски преглед во Торино

osvaldo lekarski pregled

Поврзани вести

Повремениот репрезентативец на Италија и најскапа аквизиција во клупската историја на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Даниел Пабло Освалдо, во текот на денешниот ден и официјално ќе биде претставен како последна зимска аквизиција на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус.

Челниците на Јувентус ќе платат околу 500 илјади евра за 6-месечната позајмица на проблематичниот дефанзивец, а на крајот од актуелната сезона ќе можат да го откупат неговиот договор но официјалната понуда до Саутемптон не смее да биде помала од 18 мил. евра.

Предводникот на “старата дама”, Антонио Конте сега ќе има на располагање шест напаѓачи, а освен на Освалдо, до крајот на актуелната сезона, трофејниот стручњак ќе може да располага и со услугите на Карлос Тевез, Фернандо Љоренте, Себастијан Џовинко, Мирко Вучиниќ и Фабио Кваљарела.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести