сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Осветлете ја косата само со витамин Ц

Пролетта е на прагот. Доаѓа сезоната за фустаните и на сонцето, а ако оваа сезона посакувате да имате поинаква коса, пред да одите кај фризерот на бојадисување за да ја осветлите косата, еве еден метод за приредно избелување.

devojka-soncogledi-1

Поврзани вести

Пролетта е на прагот. Доаѓа сезоната за фустаните и на сонцето, а ако оваа сезона посакувате да имате поинаква коса, пред да одите кај фризерот на бојадисување за да ја осветлите косата, еве еден метод за приредно избелување.

Резултатите од овој третман се видливи веднаш по првото миење.

Состојки:

Витамин Ц – Идеално би било да имате таблети

Шампон – оној што вообичаенао го користите

Подготовка и примена:

Издробете 7 – 8 таблети витамин Ц и правот измешајте го во шампонот што го користите. Нормално миете ја косата, но на крајот на секое миење ставете и балзам.

Тоа е се! Вашата коса ќе осветли минимум за една нијанса.

Најчитани вести