недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Осветување камен-темелник на нов храм во општина Аеродром

kamen_temelnik

Последни вести

Камен – темелник за нов храм „Св. Јован Златоуст, Св. Василиј Велики и Св. Григориј Богослов“ во населбата Миџурин во Скопје, ќе биде осветен денеска на празникот Воведение на Пресвета Богородица.

Чинот на осветување ќе го изврши Неговото блаженство архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

Најчитани вести