четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Отаменди се пофали дека има договор со Валенсија

otamendi se pofali

Поврзани вести

Шпанскиот прволигаш Валенсија излезе како победник во трката по потписот на аргентинскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Португалија, Порто, Николас Отаменди.

Централниот дефанзивец веќе го потпиша понудениот петгодишен договор, а челниците на Порто ќе заработат околу 12 милиони евра од продажбата на 25-годишниот дефанзивец.

„После авантурата во дресот на Порто, кој важи за европски гигант, јас сум подготвен мојата кариера да ја продолжам во редовите на шпанскиот прволигаш Валенсија. За мене ова е голема чест. Среќен сум што Валенсија е следниот чекор во мојот фудбалски живот. Ќе играм за еден од најисториските и најатрактивните клубови во Шпанија и Европа. Добро знам дека моите сонародници имаат голем удел во историјата на овој престижен клуб. Ќе имам голема одговорност, ќе продолжам каде што застана Марио Кемпес, Роберто Ајала и Пабло Аимар”, изјави Отаменди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести