петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Отцепувањето на Шкотска хит во британските обложувaлници

Ако националистите победат на референдумот, обложувачниците ќе загубат до милион фунти.

scotland-dog-yes-independence-vote

Последни вести

Како што се полнат гласачките места за референдумот за независност на Шкотска, така и обложувачниците со внимание следат гласање бидејќи во случај на победа на националистите, ќе мора да исплатат милионски суми за обложувачи, објави МИА.

Обложувачницата „Ледброкс“ соопшти дека ширум државата примила облози во вредност од 250.000 фунти, додека во „Педи пауер“, вредноста на облозите е со шест цифри, објави „Индепендент“.

Ако националистите победат на референдумот, обложувачниците ќе загубат до милион фунти.

Во прилог на тоа е и еден облог од 20.000 фунти во Ледброкс во западен Лондон и тоа за независност на Шкотска.

Коефициентот „За“ независност на Шкотска е 5 (20 отсто шанси за добивка).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести