среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Отежнат сообраќајот на патиштата од Прилеп кон Витолиште и Македонски Брод

svleciste.jpg-500

Последни вести

Поради свлечиште на патот Прилеп – Витолиште и слегнување на асфалтот  на патот Прилеп-Македонски Брод сообраќајот се одвива отежнато, соопшти денеска Автомотосојузот на Македонија.

На патиштата, според АМСМ, е поставена соодветна патна сигнализација.

Најчитани вести