сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Отежнат сообраќајот на Плетвар и Берово-Кочани поради снежни врнежи

АМСМ препорачувам на овие патни правци да се патува со зимска опрема.

sneg

Поврзани вести

Сообраќајот на патните правци Градско – Прилеп преку Плетвар и Берово – Кочани се одвива отежнато поради врнежи од снег, кој се задржува на коловозот и предизвикува појава на голомразица.

АМСМ препорачувам на овие патни правци да се патува со зимска опрема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести