вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Отежнат сообраќајот од Волково кон Никиштане и Орман

gorce

Последни вести

Поради асфалтирање на патот од селото Волково кон селата Никиштане и Орман, од 15 до 20 септември сообраќајот ќе биде отежнат.

Од Општина Ѓорче Петров ги замолуваат граѓаните за трпение и разбирање. Со завршување на последниот дел од предвидените работиовој дел од општината ќе добие нов современ пат со што видно ќе се подобри протокот на сообраќај но и сигурноста на пешаците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести