сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Отежнато движење кај наплатната рампа Отовица

патарини

Последни вести

Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека на патниот правец А-1 Гевгелија- Скопје од надвозникот кај клучка Велес до наплатната станица “Отовица” се изведуваат работи на мостовите.

Поради изведувањето на градежните работи формирана е подолга колона на возила до наплатната станица Отовица во правец кон Катланово и сообраќајот се одвива отежнато и забавено, известуваат од АМСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести