сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Откако не ги прифати резултатите од изборите, СДСМ не ги прифака и пораките од Брисел

radmila-sekerinska1

Поврзани вести

Шеќеринска во емисијата „15 минути“ на ТВ Алсат, напомена дека и покрај критиките од ЕУ опозицијата нема да ја наведне главата пред власта за да се врати во Собрание.Тоа практично значи дека СДСМ не ги прифаќа критиките и препораките од Брисел опозицијата да се врати во парламентот и демократски да партиципиа во процесите, што беше и основно барање на средбата Заев и Шеќеринска со Филе.

Инаетот и неразумното однесување на СДСМ наспроти апелите и повиците да се вратат во парламентот, според многумина упатуваат дека или раководството на СДСМ својата непопусливост ја должи на фактот што некому се должници и на овој начин одработуваат со влечењето на неразумни и контрапродуктивни потези кои се штетни како за државата така и за самата партија или дека имаат дебела финансиска причина.

Ова била дилемата и на самото членство на партијата која реагирала на ваквата политика на СДСМ која ги води во политички амбис.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести