понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Отказ причина за убиството на Македонецот во Нови Сад

slobodan_thumb_medium500_338

Последни вести

Мажот кој е осомничен дека го убил пекарот Слободан Стојановски го признал делото.

Како што пренесува српскиот Ало, тој го признал грозоморното дело откако полицијата кај него го пронашла ножот со кој бил усмртен Стојановски.

Телото на Стојановски било пронајдено од работник во пекарата Слобода. На убиството му претходена кратка расправија помеѓу сега убиениот и неговиот поранешен работник, Небојша, кој добил отказ од пекарата.

Убиецот во полициска истакнал дека караницата започнала поради нерасчистени сметки за работното место.

За Небојша вработените велат дека бил проблематичен човек. Неодамна се развел, а често менувал и работни места.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести