петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Отказ за вработените во Катастар поради пропустот за локацијата кај НБРМ

Отказ за петмина вработени во Катастарот

katastar

Поврзани вести

Отказ добија петте вработени државни службеници во Агенцијата за катастар поради направениот пропуст за локацијата спроти Народната банка на Македонија.

Оттаму информираат дека против вработените била поведена дисциплинска постапка, а потоа Дисциплинската комисија утврдила дека петте државни службеници сториле дисциплински престап – неизвршување односно несовесно и небрежно вршење на службената должност, како и давање на неточни податоци на државните органи, со што  е предизвикана потешка значителна повреда на службената должност и угледот на службата, односно на Агенцијата за катастар на недвижности.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести