петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Откажани 14 летови на „Аерофлот“ поради невреме

Компанијата „Аерофлот“ откажа 14 летови од и кон московскиот аеродром Шерметиево поради неповолните временски услови, соопшти авиопревозникот, јави ТАСС. 

летови

Поврзани вести

За денеска се откажани летовите до Копенхаген, Стокхолм, Берлин и Болоња, како и некои домашни линии.

Утре нема да сообраќаат летовите од и до Варшава.

Најчитани вести