четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Откажани летовите за и од Истанбул, со задоцнување на линиите за Загреб и Дортмунд

Утринската магла предизвикува проблеми во воздушниот сообраќај

magla-aerodrom

Поврзани вести

Поради утринската магла авиосообраќајот во земјава се одвива со задоцнување.

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се откажани летовите за и од Истанбул, а со задоцнување летовите за Загреб и Дортмунд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести