среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Откази за дваесетина вработени во општина Карпош

opstina-Karpos

Последни вести

Дваесетина вработени од администрацијата на општина Карпош биле непријатно изненадени со отказните решенија кои ги добиле утринава од градоначалникот Стевче Јакимовски, пишува порталот „Центарњуз“.

Вработените за Центарњуз изјавиле дека тие не добиле образложение зошто им престанува работниот однос.

– Веднаш отидовме кај градоначалникот да ни образложи зошто ни престанува работниот однос. Кусо ни рекоа дека општината е во долгови и оти не може да не исплати – велат отпуштените.

Stevce-Jakimovski

Во општина Карпош добиле отказ и вработени кои учествувале во кампањата за изборите и биле едни од најверните борци на Јакимовски, а меѓу избрканите бил и фотографот задолжен за Јакимовски кој работел и на минатите избори.

Од скопската општина Карпош засега без официјална информација за отпуштањата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести