петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Откорнат чемпрес направи застој на сообраќајот во Кочани

Силно невреме, вчера го зафати Кочани. Невремето проследено со пороен дожд и силен ветар зад себе остави откорнати и искршени дрвја на неколку улици во централното градско подрачје.

audi

Поврзани вести

Силно невреме, вчера го зафати Кочани. Невремето проследено со пороен дожд и силен ветар зад себе остави откорнати и искршени дрвја на неколку улици во централното градско подрачје.

kukja

На улицата кај Основното училиште „Свети Кирил и Методиј“ од ветрот се откорна чемпрес кој целосно го запре сообраќајот. На пракиралиштата има неколку оштетени автомобили, на улицата Гроздан Трифунов се урнал бетонски ѕид, а на улицата Димитрија Лазаров е однесен кров од куќа.

park

Надлежните служби од синоќа започнаа да работат на санирање на состојбата во градот, по што ќе се направи и проценка на материјалната штета. Со акцијата продолжуваат и денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести