Македонија,Крими хроника

Откриен идентитетот на скопјанецот кој се заби во оградата на мостот Гоце Делчев

Откриен идентитетот на скопјанецот кој се заби во оградата на мостот Гоце Делчев

На булеварот Гоце Делчев вчера изутрина се случи страшна несреќа во која се судрија автомобил „цитроен“ со скопска регистрација управуван од дваесет и деветгодишниот скопјанец Ф.Т и „фиат пунто“ управуван од 61-годишниот Борис С. од Скопје. За жал возачот на „фиат пунтото“ починал на лице место.

Полицијата ќе врши увид.

Телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.