вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Откриен индентитетот на мртвиот маж во Охрид

RAS_7664

Последни вести

Седумдесет и три годишниот Цветан Ј. од охридското село Куратица е идентитетот на мртвиот маж кој вчера беше пронајден кј Градскиот пазар во Охрид.

Цветан Ј. бил идентификуван од член на неговото семејство.

На неговото тело нема траги на насилство.

Инаку, починатиот вчера беше забележан паднат на тротоарот кај градскиот пазар, по што со возило на Брзата помош бил итно пренесен на интерното одделение во oпштата болница каде што починал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести