недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Откриен канал за шверц на оружје од земји на ЕУ кон Русија преку Украина

oruzje

Поврзани вести

Руската Федерална служба за безбедност откри канал за шверц на испораки на оружје од земји членки на Европската унија кон Русија, што минуваат низ територијата на Украина, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Од Федерална служба за безбедност појаснуваат дека за снабдувањето бил користен патен и железнички транспорт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести